Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Ukraynalı sığınmacıların yüzde 2'si geri dönmeyi düşünüyor

Yapılan araştırmaya göre Rusya saldırısı sonrası Almanya’uya gelen Ukraynalı mülteciler, Almanya’da yaşamaktan memnun. Sığınmacıların sadece yüzde 2'si birkaç yıl içinde dönmeyi düşünüyor.

Federal Göç ve Mülteciler Dairesi (Bamf), Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW), Federal Nüfus Araştırma Enstitüsü (BiB) ve İşgücü Piyasası ve Mesleki Araştırma Enstitüsü Ukraynalı mülteciler üzerinden bir araştırma yaptı. Araştırmada Ukraynalı mültecilerin büyük çoğunluğu Almanya’da yaşamaktan ve dayanışma kültüründen memnun. Ankete katılanların, yaklaşık dörtte üçü apartmanlarda yaşarken, yalnızca yüzde 9’u sığınma kamplarında yaşamını sürdürüyor. Yetişkin mültecilerin yüzde 80’i ise kadınlardan oluşuyor ve yalnızca yüzde 4’ü Almanca biliyor.

Sadece yüzde 2’si dönmeyi düşünüyor

Savaşın belirsizliği nedeniyle sığınmacıların yüzde 37'si Almanya'da uzun yıllar kalabileceğini söylerken, yalnızca yüzde 2’si birkaç yıl içinde ülkelerine geri dönmeyi planlıyor.

İş gücü Piyasası ve Mesleki Araştırma Enstitüsü uzmanları ise Ukraynalı mülteciler konusunda uzun vadeli planlar yapılması ve potansiyelin işgücü piyasalarında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN