Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Uçakla posta devri sona eriyor

Deutsche Post, 63 yıl süren bir uygulamayı sonlandırarak, Almanya içinde mektupları gece uçakla taşıma pratiğine son verdiğini açıkladı.

Bu değişiklik, maliyetleri azaltma ve karbon salınımını düşürme hedefleri doğrultusunda yapıldı. Şirket, posta hizmetlerinin artık kara yoluyla yapılacağını ve bu sayede mektup başına düşen karbondioksit miktarının yüzde 80 oranında azalacağını öngörüyor. DHL Grubu'nun mektup ve paket biriminin operasyon sorumlusu Marc Hitschfeld, iklim değişikliği bağlamında Almanya'da mektupların hava yoluyla taşınmasının artık savunulamayacağını belirtti ve mektupların aciliyetinin eskisi kadar olmadığını ekledi.

Alman Posta İdaresi artık daha esnek bir teslimat zamanlamasına sahip olacak. Yeni düzenlemeyle, mektupların ertesi gün yerine 3 veya 4. iş gününe kadar teslim edilmesine olanak sağlanacak, bu değişiklikle hava taşımacılığına olan ihtiyaç ortadan kalkıyor. Bu uygulama, Alman yasalarına göre mektupların yüzde 80'inin ertesi iş gününde teslim edilmesi zorunluluğunun hafifletilmesiyle mümkün hale geliyor. Ancak bu yasa değişikliği henüz Federal Meclis tarafından onaylanmadı.

Deutsche Post, 1961'de başladığı hava yoluyla mektup taşıma hizmetini, 1996'da 26 uçakla 45 noktaya günde 430 ton mektup taşıyacak kadar genişletmişti. Ancak son dönemde bu sayı 6 uçağa ve günde 53 ton mektuba düşmüş, Stuttgart-Berlin, Hannover-Münih ve Hannover-Stuttgart güzergahlarına hizmet vermişti.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN