Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Trafik yoğunluğu uyarısı: Cuma ve hafta sonu dikkat

Otomobil Kulübü ADAC, 12-14 Temmuz tarihlerinde sürücüleri aşırı trafik sıkışıklığı riski konusunda uyardı.

Havaların ısınması, 1.000’den fazla otoyol inşaatının sürmesi, Avrupa Şampiyonası ve Hessen, Rheinland-Pfalz ile Saarland eyaletlerinde yaz tatilinin başlaması nedeniyle cuma gününden itibaren otoyollarda uzun süreli trafik yoğunluğu bekleniyor.

Almanya’da toplamda 9 eyaletin tatile girmesiyle birlikte, tatilci yoğunluğu artacak. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 14 Temmuz Pazar günü sona ermesiyle yurtdışından dönen tatilciler de yollara çıkacak. Berlin’de oynanacak final maçı nedeniyle, şehirde trenlerde, toplu taşıma araçlarında ve otoyollarda büyük bir yoğunluk bekleniyor.

Kamyon trafiği de eklenecek

Bavyera'da sel nedeniyle kurtarma ve temizlik çalışmaları kapsamında 7,5 ton ve üzeri kamyonlar için hafta sonu ve tatil günlerinde uygulanan sürüş yasağı Temmuz ayı sonuna kadar kaldırıldı. Bu da otoyol trafiğine kamyonların da ekleneceği anlamına geliyor.

1.268 otoyol inşaatı

Almanya genelinde şu anda 1.268 otoyol inşaatı devam ediyor. Özellikle uzun ve şerit bulunmayan inşaat güzergahlarında trafik sıkışıklığı riski yüksek. ADAC, sürücülere alternatif rotalar kullanmalarını öneriyor.

Sınır kontrolleri

Avrupa Futbol Şampiyonası nedeniyle artırılan sınır kontrolleri devam ediyor. Polonya, Çekya ve İsviçre kara sınırlarında sabit kontroller bulunuyor. Yunanistan ve Türkiye'ye seyahat edenler için de uzun bekleme süreleri söz konusu olabilir.

En uygun seyahat günleri

ADAC, seyahat konusunda esnek olanlara, cuma ve hafta sonu yerine salı, çarşamba ve perşembe günlerini tercih etmelerini öneriyor.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN