Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

Toplu taşımada maske zorunluluğunda uzlaşma sağlanamadı

Almanya’da dün Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ile eyalet sağlık bakanları bir araya geldi. Zirvede maske zorunluluğu konusunda uzlaşı sağlanamadı.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, eyalet sağlık bakanları ile bir araya geldi. Zirvede yine eyaletler arasında toplu taşımada maske zorunluluğu ve enfekte olanlara zorunlu izolasyon konusunda tek tip bir uzlaşı sağlanamadı.

Yeşiller Partili Baden-Württemberg Sağlık Bakanı Manne Lucha toplu taşımalardaki maske zorunluluğunun devam etmesinden yana olduğunu söylerken, CSU’lu Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek toplu taşımada artık maske zorunluluğun gerekli olmadığı görüşünde. Holetschek, zorunluluk yerine kişisel sorumluluktan yana.

Geçtiğimiz salı günü, eyalet ulaştırma bakanları bir araya gelmiş ve toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu konusunda tek tip düzenleme üzerinde anlaşamamıştı. Bazı eyaletler, 1 Ocak gibi erken bir tarihte, diğerleri ise devam eden salgın nedeniyle ancak kıştan sonra toplu taşımada maske zorunluluğunu kaldırmak istemişti.  

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN