Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Toplu taşımada grev haftası başladı

Almanya’da toplu taşımada grev haftası başladı. Birçok yerde ulaşımın ciddi biçimde aksaması bekleniyor.

Toplu taşımada grev haftası başladı

Bugün Schleswig-Holstein, Saarland ve Trier bölgesinde birçok otobüs şoförü greve çıkacak. Schleswig-Holstein’da beş günlük bir uyarı grevi planlanıyor. Kiel, Lübeck, Flensburg ve Neumünster’in şehir içi hatları bu grevden muaf tutulacak. Saarland’da; Saarbrücken, Saarlouis, Volklingen ve Neunkirchen’deki belediye ulaşım şirketleri tüm gün grev yapacak. Trier’de ise iki otobüs işletmesinde grev var.

Berlin’de de otobüs, tramvay ve metroda kısıtlamalar bekleniyor. Buralarda da Ver.di dışındaki 3 başka sendika grev uyarısında bulundu.

Ver.di, Almanya genelinde bugünden itibaren cumartesi gününe kadar farklı günlerde grev planlıyor. Asıl grev ise 1 Mart 2024 Cuma günü tüm ülke genelinde yapılacak. Bavyera’da ise grev yok.

Çalışanlar ne istiyor?

Çalışanların talepleri arasında, ücret kesintisi olmaksızın haftalık çalışma saatlerinin düşürülmesi, izin günlerinin artırılması ve vardiyalı ile gece çalışanların dinlenme sürelerinin uzatılması bulunuyor. Ayrıca, Brandenburg, Saarland, Saksonya-Anhalt ve Thüringen eyaletlerindeki çalışanlar, çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra ücret artışı talep ediyorlar. Ver.di, özellikle Brandenburg'daki çalışanlar için ayda yüzde 20 daha fazla ücret veya en az 650 avro zam isteğinde bulunuyor.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN