Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

Toplu taşıma biletine eleştiriler

Almanya’da Sosyal Dernek Sozialverband Başkanı Michaela Engelmeier, biletin pahalı olduğunu savunarak yıllık 365 avroluk bilet çağrısını yineledi.

Almanya’da onaylanan aylık 49 avroluk biletlere eleştiriler de var. Biletin yıllık maliyeti 588 avro. Bu birçok Avrupa ülkesine göre iyi olsa da Sozialverband Başkanı Michaela Engelmeier bu ücretin pahalı olduğu görüşünde. Engelmeier 365 avroluk yıllık bilet önerisini yineledi. 

Avrupa’da durum

Estonya ücretsiz toplu ulaşım konusunda öncü ülkelerden biri. Ülkede toplu taşıma 2018 yılından beri neredeyse ücretsiz. 2013 yılında yaşanan ağır mali krizde vatandaş tepki olarak toplu ulaşım araçlarına biletsiz binmeye başlamıştı ve sonrasında ilk olarak başkent Tallinn’de şehir yönetimi ulaşımın ücretsiz olmasına karar vermişti. 

İspanya’da kamuya ait trenler eylül ayından bu yana ücretsiz kullanılabiliyor. Uygulama bu yıl sonuna kadar sürecek. 

Malta'da ise otobüsler ülkede yaşayanlar için 1 Ekim 2022'den beri ücretsiz. Turistler için ise ücrete tabi. 

Avusturya’da ise toplu taşımaya olan ilgiyi artırmak için uygulanan iklim biletinin (Klimaticket) ücreti yıllık 1095 avro. Öğrenciler, yaşlılar (821 avro) ve aileler için (1.205 avro) indirimler mevcut. 

Lüksemburg’da ise toplu taşıma 2020 Şubat ayından bu yana turistler de dahil olmak üzere herkes için ücretsiz.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN