Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
12 Mayıs 2023 Cuma

Tek kullanımlık ürün kullananlara 10 bin avroya kadar ceza

Almanya’da artan atık oranını azaltmak ve hammadde tasarrufunu artırmak hedefiyle bu yıl başından itibaren yeni paketleme yasası yürürlüğe girdi.

Düzenlemelere göre, 5 ve üzerinde çalışanı olan, satış alanı 80 metrekareden geniş, paketleme hizmeti sunan restoranlar, tek kullanımlık tabak yerine yeniden kullanılabilir kaplar sunmak zorunda. Ancak RBB’nin haberine göre; belediyelerin konuya ilişkin denetimleri ciddiye almadığı belirtildi. Yerel yönetimler, teftişlerin personel açığı nedeniyle yavaş ilerlediğini savundu.

Şu ana kadar yapılan denetimlerde para cezasının da henüz uygulanmadığı, mayısın ikinci haftasından itibaren kontrollerin sıklaşacağı belirtildi. Yasaya göre, kuralların ihlal edilmesi durumunda 10 bin avroya kadar idari para cezası uygulanabiliyor.

Restoranlar Derneği ise düzenlemelerin işletmelere karşı adil olmadığını savundu. Tek kullanımlık atıkların restoranlardan çok küçük büfelerde kullanıldığını ileri sürdü. Çevre Korumu Derneği’nin verilerine göre Almanya’da her yıl 19 milyon ton ambalaj atığı oluşuyor.

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN