Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Taşeron işçilerin alacağı zam belli oldu

Almanya'da 800 bin taşeron işçi ile süren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşıldı. Taşeron işçilere, iki etapta yüzde 13'e kadar zam yapılacak. 

Alman Sendikalar Birliği ve işveren dernekleri, aylıkların üçüncü maaş grubundan dokuzuncu maaş grubuna kadar iki aşamalı olarak yüzde 13'e varan zam yapılacağını bildirdi. Tagesschau’nun haberine göre, ilk artışlar 1 Nisan 2023'ten ikincisi de 1 Ocak 2024'ten itibaren geçerli. 

Üçüncü maaş grubuna bağlı en az iki yıllık mesleki eğitim almış çalışanların aylığı, 1 Nisan'da saatlik 14,55 avroya, gelecek yılın ocak ayında ise 15,06 avroya yükselecek. 

Sekizinci maaş grubundan çalışan meslek yüksekokulu diplomalıların maaşı ise, nisan ayında 23,97 avroya, gelecek yılın ilk ayından itibaren de toplam yüzde 9,16 artışla saatte 24,69 avroya yükselecek. 

Sendikalar Birliği, artışları önemli bir iyileştirme olarak gördü. İşverenler ise enflasyona karşı adil çözüm sunduklarını söyledi. 

 

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN