Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Şubat 2023 Perşembe

Tank desteği Scholz’a yaradı

Yapılan son ankete göre Ukrayna’ya Leopard-2 tanklarının gönderilmesi kararının ardından hükûmete güven tazelendi, SPD’nin oyları yeniden artışa geçti.

RTL ve n-tv’nin yaptırdığı ankete göre kararın ardından SPD’nin oyları yüzde 1 artarak yüzde 20 bandına yeniden yerleşti. Birlik partileri CDU/CSU ise birer puan kaybederek yüzde 27’ye geriledi. Yeşiller Partisi de düşüşte, oyları yüzde 19’a düşerek SPD’nin gerisinde kaldı. FDP’nin oyları yüzde 7’de sabit kalırken aşırı sağcı AfD oylarını bir puan yükseltip yüzde 13’e çıktı.

Scholz'a destek arttı, Merz'in oyları düşüyor

Ankete katılanların yüzde 73’ü, Şansölye Olaf Scholz’un Ramstein üssündeki toplantının ardından tank sevkiyatına karar vermesini doğru bulduğunu söyledi. Scholz’un bu kararını, CDU/CSU seçmenlerinin yüzde 60’ından fazlası da destekliyor. CDU lideri Friedrich Merz’in oy oranları ise düşüşte. Birlik partilerinin seçmenlerinin sadece yüzde 21’i Merz’i Şansölye olarak görmek istiyor. Seçmenlerin yüzde 57’si Markus Söder, Hendrik Wüst ve Daniel Günther gibi isimleri destekliyor.

 

Geri Dön 02 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN