Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2024 Pazartesi

Sütlü çay marketlerden toplanıyor

Çin menşeli CHI FOREST Sütlü Çay adlı ürün, bileşenlerinin AB standartlarına uymaması nedeniyle piyasadan çekiliyor. Şirket, tüketicilerden özür diledi.

Sütlü çay marketlerden toplanıyor

Almanya'da satışa sunulan ve Çin menşeli CHI FOREST Sütlü Çay Yasemin Aromalı isimli ürün, içeriğinde AB'de izin verilmeyen süt bileşenleri bulundurması sebebiyle piyasadan çekilecek. Bu gelişme, Almanya'da market raflarında yer alan ürünün tüketicilere sunulmamasına yol açtı. Ürün, 450 ml'lik birimler hâlinde ve Çinli süpermarket zinciri Ochama tarafından üretilmişti.

Dortmund'da bir şube açarak, 'tıkla ve topla' sistemi üzerinden teslim alma istasyonları sunan Ochama, web sitesi aracılığıyla müşterilerinden sütlü çayın geri çağrılması nedeniyle özür diledi. Bu olay, 2023 yazında üç çeşit kahve ve çayın yasadışı bir madde içermesi nedeniyle geri çağrılmasının ardından yaşandı. Tüketiciyi Koruma ve Gıda Güvenliği Dairesi (BVL), söz konusu ürünün piyasadan çekileceğini duyurdu.

Geri Dön 04 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN