Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2024 Cumartesi

Steinmeier: AYM bağımsızlığı saldırılara karşı korunmalı

Cumhurbaşkanı Steinmeier, aşırı sağın güçlenmesine karşı, mahkemenin siyasetten bağımsızlığını sağlamak adına yapısal değişiklik çağrısında bulundu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkede aşırı sağın güçlenmesi bağlamında, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'demokrasi düşmanları' ve krizlere karşı korunmasını sağlayacak önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Steinmeier, AYM'nin siyasetten bağımsızlığını sağlamak adına yapısal değişiklikler yapılması çağrısında bulundu. Bu bağlamda, AYM'nin bağımsızlığını güvence altına alacak, yapısı, seçim prosedürü ve yargıçların görev süreleri ile ilgili anayasal değişiklikler önerdi. Anayasa değişikliği, Federal Meclis ve Eyalet Temsilcileri Meclisinde üçte ikilik çoğunlukla kabul edilmesi gerekiyor.

SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan trafik ışığı koalisyonu, AYM'nin bağımsızlığını koruyacak değişiklikleri desteklerken, ana muhalefet partisi CDU bu konuda somut öneriler beklediğini ifade ederek temkinli bir yaklaşım sergiledi.

Geri Dön 02 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN