Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mart 2023 Cuma

SPD'li eyalet başbakanına ‘usulsüzlük’ suçlaması

Birlik Partileri (CDU/CSU) Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Sosyal Demokrat Partili (SPD) Başbakanı Manuela Schwesig’i usulsüzlük yapmakla suçladı.

ZDF’in haberine göre, CDU/CSU, Mecklenburg-Vorpommern Eyalet Başbakanı SPD'li Manuela Schwesig’i Kuzey Akım 2 projesine ve İklim Vakfı MV’ye ilişkin usulsüzlüklerle suçladı. Schwesig’in parlamentoya yalan söylediğini ileri süren CDU’lu Eyalet Grubu Başkanı Philipp Amthor, olayların hukukun üstünlüğüne zarar verdiğini ileri sürdü.

Ancak SPD, Yeşiller ve Sol Partili milletvekilleri ise, eyalette alınan birçok kararın arkasında CDU/CSU’nun olduğunu savundu. SPD’li Timon Gremmels, tartışmalı İklim Vakfı’na o dönem 24 saat içinde onay verenin eyaletin CDU’lu Adalet Bakanı olduğunu hatırlattı.

FDP’li Hagen Reinhold da eyalet yöneticilerinin satın alma yasalarını ihlal ettiğini ileri sürerek, “MV İklim Vakfı üzerinden 80 şirkete 165 milyon avroluk ihaleler verildi” ifadelerini kullandı. Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Dietmar Bartsch da yok edilen dosyalara ilişkin Mecklenburg Vorpommern savcılarını göreve çağırdı. 

Geri Dön 03 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN