Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ocak 2024 Cumartesi

SPD'li başbakandan trafik ışığına eleştiri

SPD'li Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil, trafik ışığı hükûmetinin kriz yönetiminden memnun olmadığını ifade etti.

Weil, tarımsal dizel sübvansiyonlarının kaldırılması kararı alınmadan önce Berlin'de bu konuda hiçbir tartışma yapılmadığını belirterek, federal hükûmetin ani kararlar almayı tercih ettiğini savundu. Almanya'nın önemli tarım eyaletlerinden biri olan Aşağı Saksonya Başbakanı, bu konuda Berlin'den kendisine danışılmamasını eleştirdi.

Weil, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner'in çiftçilere yönelik açıklamalarını da eleştirdi. Lindner'in çiftçilere hem vergi indirimi hem de ek fon talep etmelerinin mümkün olmadığını belirttiğini ifade eden Weil, FDP liderinin tutumunu 'empati yoksunluğunun bir örneği' olarak nitelendirdi. Weil ayrıca, Başbakan Scholz'un daha kararlı olmasını ve etkilenenlerle doğrudan temas kurmasını istedi.

Alman Çiftçiler Birliği Başkanı Joachim Rukwied'in, hükûmetin tarımsal dizel sübvansiyonunu kademeli olarak kaldırma kararı üzerine ülke çapında büyük protestoların başlaması tehdidini hatırlatan Weil, hükûmetin adım atmaması durumunda daha büyük protestoların kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Geri Dön 20 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN