Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

SPD: Savaşı nasıl durduracağımızı konuşmalıyız

SPD Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich, "Sadece savaşın nasıl yürütüleceğini değil, aynı zamanda savaşı nasıl sonlandırabileceğimizi de düşünmenin zamanı geldi" dedi.

Almanya'da siyaset arenasında dikkat çeken bir konuşma, SPD'nin Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich tarafından Federal Meclis'te yapıldı. Mützenich, geleneksel savaş tartışmalarının ötesine geçerek, savaşın sadece nasıl yürütüleceğine değil, aynı zamanda nasıl durdurulup sona erdirilebileceğine dair düşünceleri gündeme getirdi. Bu açıklamasıyla SPD saflarından destek görürken, koalisyon ortakları Yeşiller ve FDP'den farklı bir tepki geldi; özellikle Yeşiller'den Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un memnuniyetsizliği yüz ifadesinden okundu.

Mützenich'in konuşmasının odak noktası, Ukrayna'ya verilen desteğin yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile diyalog ve müzakerelerin önemini vurgulamasıydı. SPD'li politikacı, bu durumu ele alırken koalisyon ortaklarına yönelik eleştirilerde bulundu ve Başbakan Olaf Scholz'un hem Ukrayna'ya destek verdiğini hem de Almanya'nın ulusal güvenliğini nasıl koruduğunu öne sürdü. Mützenich, Scholz'un Rusya'nın nükleer bir saldırısını önleme çabalarını ve Çin ile yapılan görüşmeleri de dile getirdi.

Konuşmanın bir başka dikkat çekici bölümü ise, CNN'in Ekim 2022'de ABD'nin Rusya'nın olası bir nükleer saldırısından endişe duyduğunu ve Çin ile Hindistan'ı Rusya'yı etkilemeye çağırdığını bildirmesiydi. Bu durum, uluslararası siyasetteki gerginliğin ve dengelerin ne derece hassas olduğunu gösteriyor.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in Rusya'daki devlet başkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamaları da konuşmanın bir parçasıydı. Michel, seçimlerin demokratik olmaktan uzak olduğunu ve Rusya'da "muhalefetin, özgürlüğün ve seçeneğin olmadığını" vurguladı.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN