Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2024 Pazartesi

Sparkasse'den yeni dolandırıcılık uyarısı

Almanya'da Sparkasse müşterileri hedef alınan yeni bir dolandırıcılık vakası daha ortaya çıktı. Sparkasse'den müşterilerine uyarı yapıldı.

Müşteriler, kendilerine gönderilen şüpheli bir e-postayı tüketici danışma merkezine bildirdi. Bu e-postada, banka uygulamasının güncellenmesi gerektiği belirtiliyor, ancak bu bir dolandırıcılık girişimi. Sparkasse, geçmişte de benzer uyarılarda bulunarak, siber suçluların müşterilerin kişisel verilerini çalmaya çalıştığını ifade etmişti. Bu dolandırıcılık yönteminde, kimliği belirsiz kişiler, banka adına gönderdikleri mesajlarla kurbanları harici sitelere yönlendiriyor ve burada PIN veya tek seferlik şifreler gibi hassas bilgileri girmelerini istiyor.

Son dolandırıcılık girişiminde, müşterilere uygulamalarını güncellemeleri isteniyor ve yakın bir son tarih belirtilerek baskı yapılıyor. Sparkasse, müşterilerine dikkatli olmalarını ve özellikle harici sitelere hassas veriler girerken tetikte olmalarını tavsiye etti. Banka, dolandırıcı e-postaları tanımak için bazı ipuçları da verdi: Büyük yazım hataları içermesi, alıcıyı baskı altında bırakması, adres biçiminin kişisel olmaması, e-posta adresinin şirket adıyla eşleşmemesi ve sahte web sitelerinin "https://" ile başlamaması.

Tüketici danışma merkezi, bankaların hiçbir zaman kişisel verilerin bağlantı aracılığıyla ifşa edilmesini istemeyeceğini belirterek, alınan e-postanın dolandırıcılık girişimi olduğunu vurguladı. Güvenlik için mesajdaki ayrıntıların Sparkasse'ın resmi web sitesinde kontrol edilmesi önerildi. Kimlik avı e-postaları alındığında, yanıtlamadan spam klasörüne taşınması ve dolandırıcılığa maruz kalındığında derhal banka ile iletişime geçilmesi gerektiği belirtildi.

Geri Dön 19 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN