Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Spahn: Scholz, demiryolu grevine müdahale etmeli

CDU'lu Jens Spahn, Şansölye Olaf Scholz'a seslenerek demiryolu grevine müdahale etmeye çağırdı.

CDU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı ve eski Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, demiryolu çalışanlarının tekrar greve gitmesine sert tepki göstererek, Başbakan Olaf Scholz'u greve müdahale etmeye ve arabuluculuk yapmaya çağırdı.

Bild gazetesine verdiği demeçte, Scholz'un bu grev çılgınlığına izin vermemesi gerektiğini, artan grevlerin bölge için bir tehdit haline geldiğini ve hükümetin kritik altyapıdaki saldırıların artmamasını yasal olarak sağlaması gerektiğini belirtti.

Federal hükûmetin Deutsche Bahn'daki toplu pazarlık anlaşmazlığına müdahale etmeyeceğini belirten Hükûmet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Almanya'da toplu pazarlık özerkliğine vurgu yaptı ve grev hakkıyla ilgili değişiklikleri reddettiklerini ifade etti.

Brandenburg CDU Başkanı Jan Redmann ise grevin en az 4 gün önceden bildirilmesi gerektiğini, GDL'nin eylemlerinin işe gidip gelenler ve şirketler için büyük zararlar oluşturduğunu ve Almanya'nın GDL Başkanı Claus Weselsky'nin ego gösterisine maruz kalmaması gerektiğini dile getirdi.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN