Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Kasım 2023 Cumartesi

Sosyal yardımlar inceleniyor

Almanya’da sosyal yardım alan milyonlarca kişi inceleniyor. Son dört yıllık gelirler karşılaştırılınca, 165 bin 971 sosyal yardım dolandırıcılığı tespit edildi. Soruşturmalar sürüyor.

Sosyal yardımlar inceleniyor

2023 yılı başından itibaren Hartz IV sosyal yardım programı yerine "Vatandaşlık Parası" (Bürgergeld) programı uygulamaya konuldu, ancak hâlâ dolandırıcılık olayları devam ediyor.

Son dört yıl içinde iş bulma merkezleri (Jobcenter), Hartz IV yardımı alan insanlar tarafından gerçekleştirilen 165 bin 971 sosyal yardım dolandırıcılık olayını tespit etti. Bu dolandırıcılık vakaları üzerinde soruşturmalar hâlen devam ediyor.

Bild gazetesinin elde ettiği bilgilere göre, Sol Parti'nin Federal Meclis'e sunduğu bir soru önergesine verilen yanıta dayanarak, 'fazla ödeme yapılan vakalar' olarak adlandırılan durumlar, iş bulma merkezleri ile emeklilik sigortası arasında yapılan karşılaştırmalar sonucu tespit edildi. 2018 ve 2022 yılları arasında yetkililer, potansiyel gizli geliri belirlemek amacıyla toplam 9,1 milyon veriyi karşılaştırdılar.

Yalnızca geçen yıl, 1,3 milyon defa veri karşılaştırması yapıldı ve 82 bin 269 fazla ödeme vakası tespit edildi. Bu bağlamda, 39 bin 622 kişi savcılığa ve Gümrük Kaçak İstihdam Müfettişlerine (Schwarzarbeitsfahnder des Zolls) sevk edildi. 17.892 Hartz IV yardımı alan kişi, gizli gelir nedeniyle tamamen yardımdan mahrum bırakıldı. 4 bin 192 kişi para cezası aldı ve destek alan 93 kişi hapis cezasına çarptırıldı.

Geri Dön 04 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN