Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
23 Ocak 2023 Pazartesi

Sosyal yardım alan emekli sayısı artıyor

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre Almanya’da 'Grundsicherung' temel güvence yardımı alan emeklilerin oranı yüzde 12’ye yükseldi.

N-tv’nin haberine göre, emekliler arasında yoksulluk oranı 2016’ da yüzde 3,1 iken 2021’ de bu oran 3,4’e yükseldi. Veriler, giderek daha fazla emeklinin sosyal yardım aldığını gösteriyor. 

Grundsicherung’a başvuran ‘yaşlı’ kişilerin sayısı Eylül 2021’de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 arttı. Bu sayı, Haziran - Eylül 2022 arasında ise yaklaşık 629 binden 647 bine yükseldi. 

Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch, konuya ilişkin açıklamasında, yaşlı yoksulluğunun rekor kırdığını, enflasyon nedeniyle milyonlarca emeklinin sıkıntı yaşayacağını söyledi. Almanya’nın bir emeklilik reformuna ihtiyaç duyduğunu dile getiren Bartsch, emeklilerin yaşam standartlarının güvence altına alınması gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 23 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN