Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Son Nesil bu kez sadece dans edip slogan attı

Son Nesil aktivistleri, bu hafta sonu da sokaklardaydı. Bu kez radikal eylemler yerine, yalnızca dans edip slogan atarak yürüdüler.

‘Son Nesil’ iklim aktivistleri, Almanya'nın çeşitli şehirlerinde yeniden protesto gösterileri düzenleyerek iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmaya çalıştı. Bu defa, Greenpeace ve Fridays for Future gibi örgütlerin öncülük ettiği gösterilerde, daha önceki eylemlerde uygulanan yere yatıp ellerini asfalta yapıştırarak trafiği bloke etme yöntemi yerine, dans ederek ve sloganlar atarak yürümeyi tercih ettiler.

Berlin, Münih, Köln, Bremen, Karlsruhe, Leipzig ve Stuttgart gibi büyük şehirlerde gerçekleşen bu gösterilere bilinçli olarak sınırlı sayıda katılım sağlandı. Berlin'deki Varşova Köprüsü'nde yapılan gösteriye 300’e yakın kişi katıldı, banliyö tren istasyonunu bloke etme girişimleri polisin zamanında müdahalesiyle engellendi. Bu esnada bazı aktivistler geçici olarak gözaltına alındı fakat daha sonra serbest bırakıldı.

Diğer kentlerde gerçekleşen protestolarda ciddi bir olay yaşanmadı. Ellerinde "İklim krizi toplumun en büyük sağlık krizidir", "Elinizi kalbinize koyun, şimdi adalet zamanı" gibi mesajlar taşıyan aktivistler, halkın tepkisini çekmemek için yöntemlerini değiştirdiklerini belirttiler ve bu tür gösterileri önümüzdeki haftalarda da devam ettireceklerini açıkladılar.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN