Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2024 Çarşamba

Sol Parti'den Pistorius'a sert eleştiri

Sol Parti, Alman vatandaşı olmayanların orduya alınması teklifine karşı SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius'a sert tepki gösterdi.

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius'un (SPD), Alman vatandaşı olmayanların Bundeswehr'de (Alman Ordusu) görev yapması önerisine Sol Parti lideri Janine Wissler'den net bir ret geldi.

ZDF yayınında konuşan Wissler, Pistorius'un teklifini, "Daha fazla asker, silah ve caydırıcılık yerine, diplomasiye ve silahsızlanma çabalarına daha fazla odaklanmamız gerekir" sözleriyle eleştirdi. Wissler, askerlik hizmeti karşılığında insanlara Alman pasaportu erişiminin kolaylaştırılmasını 'bayağılık' olarak nitelendirdi ve bu uygulamanın diğer meslek gruplarına karşı haksızlık oluşturacağını belirtti.

Savunma Bakanlığına göre, Bundeswehr şu an yaklaşık 181 bin asker barındırıyor ve 2031 yılına kadar 20 bin ek asker katılımı öngörülüyor. Orduda, idari pozisyonlarda görev yapan yaklaşık 81 bin sivil çalışanın olduğu ve bunlardan 1.400'ünün Alman vatandaşı olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Geri Dön 14 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN