Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2023 Çarşamba

Sol Parti’den ‘emekli maaşı’ çıkışı: Avusturyalılar 800 avro fazla alıyor

Federal Çalışma Bakanlığı’nın emekli maaşlarına ilişkin verileri açıklamasının ardından Sol Partili Milletvekili Sören Pellmann, Avusturya’daki emeklilerin, Almanya’dakilerden 800 avro fazla maaş aldığını söyledi.

Federal Çalışma Bakanlığı Sol Parti’nin soru önergesi üzerine emekli maaşı verilerini paylaştı. Bakanlığım paylaştığı verilerde, Almanya’da, 40 yıl boyunca çalışmış bir kişinin ortalama emekli maaşının 1.370 avro olduğu görüldü. İstatistiklerde, batı ve doğu eyaletleri arasındaki gelir farkı ise dikkat çekti. 

Maaşların en yüksek olduğu eyalet Saarland

2021 yılı raporlarına göre, emekli aylığı batı eyaletlerinde 1.423 avroyken; doğuda 1.255 avro olarak kayıtlara geçti. Emekli maaşlarının en yüksek olduğu eyalet, 1.488 avroyla Saarland olurken; en düşük emekli maaşı 1.226 avroyla Thüringen olarak belirlendi. 

Sol Parti: Avusturya’da daha fazla

Sol Partili Milletvekili Sören Pellmann, Avusturya’daki emeklilerin, Almanya’daki emeklilerden 800 avro fazla maaş aldığına dikkat çekti.

Geri Dön 17 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN