Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Siyasi suçlar 10 yılda ikiye katlandı

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 2023 yılında ülkede işlenen siyasi saikli suçların yüzde 2 artarak 60 bin 28'e ulaştığını açıkladı.

Federal Kriminal Dairesi (BKA) Başkanı Holger Münch ile Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, 2022'de bu sayının 58 bin 916 olduğunu hatırlattı ve 2023'te istatistiklerin tutulmaya başlandığı 2001'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşıldığını belirtti.

Faeser, Almanya demokrasisi için en büyük tehdidin aşırı sağ olmaya devam ettiğini vurguladı. "Açık ve liberal toplumumuza karşı işlenen suçlarda yeni bir zirve görüyoruz. Aşırı sağcı suçlar hızla artmaya devam ediyor." dedi. İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim 2023'ten itibaren antisemit suçlarda da ciddi bir artış yaşandığını belirten Faeser, devletin şiddete müsamaha göstermeyeceğini söyledi.

BKA Başkanı Münch, siyasi saikli suçların son 10 yılda neredeyse iki katına çıktığını ve artmaya devam ettiğini ifade etti. Münch, bazı kesimlerde radikalleşme eğilimleri olduğuna dikkat çekerek, demokrasiyi ve toplumsal barışı tehdit eden bu gelişmeyi ciddiye almaları gerektiğini söyledi. Federal ve eyalet polisinin siyasi amaçlı suçlarla mücadeleye öncelik verdiğini belirtti.

Raporda, terör örgütü PKK yandaşlarının işlediği suçlar da yer aldı. PKK yandaşları, Türklere ve Türkiye'ye yönelik 2023 yılında 356 siyasi saikli suç işledi.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN