Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
23 Ekim 2023 Pazartesi

Sınır dışı işlemleri hızlandırılacak

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, sınır dışı işlemlerinin hızlandırılmasını öngören yasa taslağını bu hafta kabineye sunacak.

Sınır dışı işlemleri hızlandırılacak

SPD’li İçişleri Bakanı Faeser, sığınma başvurusu reddedilenlerin sınır dışı işlemlerinin hızlandırılması çağrısında bulundu. Buna dair bir yasanın bu hafta içinde kabinede kararlaştırılması bekleniyor. Faeser, öneriyi çarşamba günü kabine gündemine getireceğini duyurdu.

Rheinische Post’a konuşan bakan, “Almanya’da kalma hakkı olmayan herkesin ülkeyi terk etmesi gerekiyor. Savaştan ve terörden kaçarak ülkemize gelen insanlara daha iyi şartlar sağlayabilmemiz için bu şart” ifadelerini kullandı.

Taslakta neler öngörülüyor?

Faeser, konuya ilişkin yasa taslağını 11 Ekim’de sunmuştu. Kabinenin bu hafta vereceği kararın ardından, yasa taslağı Bundestag’da oylanacak. Yasa kabul edilirse; yetkililer ve polisler daha fazla yetkiye sahip olacak, sınır dışı hazırlıkları için gereken sürenin sağlanması adına gözaltı süresi 10 günden 28 güne uzatılacak, polis aradığı kişinin kaldığı evde başka odalara da bakabilecek. 12 yaşından küçük çocuğu olan aileler ise istisna sayılacak.

Geri Dön 23 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN