Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ekim 2023 Perşembe

Sinagoga molotof kokteylli saldırı

Almanya'nın başkenti Berlin'in Mitte semtindeki bir sinagoga molotof kokteylli saldırı yapıldı. İki kişi oldukları belirlenen saldırganların kimliği ise henüz bilinmiyor.

Alman siyasetçiler ve Yahudi kuruluşları saldırıyı şiddetle kınadı. Almanya'daki Yahudiler Merkez Konseyi, bu tür olayların, Hamas terörünün Almanya'da övülmesinin mantıksal bir sonucu olduğunu savundu ve olayı 'psikolojik terör' olarak nitelendirdi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, saldırı girişimini 'alçakça bir eylem' olarak değerlendirdi ve faillerin hızla tespit edilmesi gerektiğini söyledi. Yahudi kuruluşlarının korunmasının öncelikleri olduğunu da vurguladı.

Başbakan Olaf Scholz, bu tür saldırılara ve Yahudi düşmanlığına kesinlikle müsamaha göstermeyeceklerini ifade etti. Aynı şekilde Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, antisemitizmle mücadele konusunda Almanya'nın tarihi sorumluluğunu hatırlattı ve bu tür olayların ülkede daha fazla yayılmasına izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, aynı sinagogun önünde başka bir saldırı girişimi daha yaşandı ve şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi polise direniş gösterdi ve İsrail karşıtı sloganlar attı. Gözaltına alınan şahıs daha sonra serbest bırakıldı.

Geri Dön 19 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN