Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Kasım 2023 Cuma

Siemens rekor kârla kapattı, Siemens Energy'de kriz sürüyor

Siemens AG, geçtiğimiz yılı rekor kârla kapattı. Ancak Siemens Energy'deki kriz sürüyor.

Siemens AG, 2022/2023 mali yılını rekor bir kârla kapattı. Şirket, vergi sonrası 8,5 milyar avro net kâr elde etti. Bu, bir önceki yıla göre neredeyse iki kat daha fazla. Satışlar ise yüzde 11 artarak 77,8 milyar avroya yükseldi.

Siemens AG Yönetim Kurulu Başkanı Roland Busch, "2023 mali yılı pek çok rekorun yaşandığı bir yıldı. Endüstriyel faaliyetlerimizde kâr ve kâr marjları elde edildi ve net kârımızı neredeyse ikiye katlayarak tarihi bir seviyeye çıkardık. Doğru stratejimizin meyvesini alıyoruz ve müşterilerimizin dijital ve sürdürülebilir dönüşümünü hızlandırmaya devam ediyoruz" dedi.

Siemens Energy'de kriz sürüyor

Siemens AG'nin başarılı performansı, Siemens Energy'nin yaşadığı krizin gölgesinde kalıyor. Siemens Energy, rüzgar enerjisi işindeki sorunlar nedeniyle 4,6 milyar avroluk rekor zarar açıkladı.

Federal Ekonomi Bakanlığı, Siemens Energy'ye 7,5 milyar avroluk devlet garantisi vereceğini açıkladı. Bu, özel bankalarla da mutabakata varılan toplam 15 milyar avroluk garanti limitinin bir parçası.

Siemens Energy, ağustos ayında yaptığı açıklamada, Siemens Gamesa'daki arızalı türbinler ve karlı olmayan sözleşmelerle ilgili artan sorunlar nedeniyle bu yıl 4,5 milyar avro net zarar beklediğini duyurmuştu.

Geri Dön 17 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN