Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2023 Perşembe

Şehirler Birliği’nden ‘yenilebilir enerjiye geçiş’ tepkisi: Acele edilmesin

Alman Şehirler Birliği İcra Kurulu Başkanı Helmut Dedy, yenilenebilir enerjiye geçiş sürecinin uzatılması talebinde bulundu.

Alman Şehirler Birliği ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş sürecinin uzatılmasını talep etti. Alman Basın Ajansı’na değerlendirmelerde bulunan, İcra Kurulu Başkanı Helmut Dedy, teknik alt yapı ve kurulumu sağlayacak zanaatkar sayısının yetersiz olduğunu savundu. Almanya’daki bina yaşı ortalamasının oldukça yüksek olduğunu hatırlatan Dedy, eski binalara ısı pompası kurulsa dahi yalıtımları kötü olduğu için verim alınmasının zor olacağını ileri sürdü.

Konut piyasasında düşüş

Diğer taraftan ülke genelinde konut piyasasında ise bir düşüş yaşanıyor. Ancak Deutsche Bank tarafından yapılan piyasa araştırmalarına göre, söz konusu gerilemenin geçici olabileceği ifade edildi. Emlak piyasasındaki faiz oranlarının, bu yılın sonuna kadar, yüzde 3,6 bandında kalacağını ön gören ekonomistler, bu yılın ikinci çeyreğinde fiyatların yeniden artmasını bekliyor.

Özellikle Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Münih gibi metropollerdeki konut sıkıntısı nedeniyle fiyatların yeniden tırmanacağı tahmin ediliyor. Araştırmada, bu yıl 126 şehirden en az 59’unda konut talebinin arzdan yüksek olabileceğine işaret ediliyor. 

Geri Dön 20 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN