Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Eylül 2023 Salı

Şehir içinde 20 kilometre hız sınırı

Hannover şehrinin Belediye Başkanı Belit Onay, şehir içi trafiği yavaşlatmak amacıyla saatte 20 kilometrelik bir hız sınırı getirilmesini öneriyor.

Bu hız sınırı, bazı Bavyera bölgelerinde de uygulanıyor. Karayolu Trafik Kanunu'nun 45'inci maddesinin 1d. paragrafına göre, "Yaya yoğunluğunun yüksek olduğu ve ağırlıklı olarak eğlence işlevinin (trafik sakinleştirilmiş iş alanları) bulunduğu merkezi kentsel alanlarda, saatte 30 kilometreden daha az hız sınırı getirilebilir" hükmüne yer veriliyor. Ayrıca, Münih gibi diğer şehirlerde de saatte 20 kilometrelik hız sınırının genişletilmesi planlanıyor. Ancak, bu hız sınırı birçok şehirde, özellikle Yeşiller Partisi tarafından desteklenen bir 'trafik değişikliği' simgesi olarak kabul ediliyor.

Kaza araştırmacılarına göre, 20 kilometrelik bir hız sınırının, egzoz emisyonları, gürültü ve kaza riski açısından 30 kilometrelik bir hıza göre önemli bir avantajı bulunmuyor. Saatte 50 kilometrelik bir hızdan 30 kilometre hıza geçişin ölçülebilir etkileri olabilirken, saatte 30 kilometre hızdan 20 kilometre hıza indirilmesinin çok az etkisi olacak.

Geri Dön 26 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN