Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Scholz’un adı bir orkide türüne verildi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un adı Singapur’da yetişen bir tür orkideye verildi. Orkide diplomasisi denilen bu uygulama, Singapur’da bir gelenek.

Singapur’da orkide diplomasisi olarak anılan geleneğe göre ülkeyi ziyaret eden devlet başkanlarının ismini orkidelere vermek adetten sayılıyor. İsminin bir çiçeğe verilmesinden onur duyduğunu söyleyen Scholz, “Singapur’un jestini mutlulukla karşılıyorum ama adım bir çiçeğe verilsin diye siyasetçi olmadım” dedi. 

Ancak Başbakan Scholz, adaşı orkideyi Almanya’ya getirebilecek mi henüz belli değil. Çünkü yurt dışından Almanya’ya çiçek getirmenin de bir kuralı var. Kurallara göre yurt dışından ülkeye getirilecek bitkilerin de pasaportu olması gerekiyor ve bitki sağlığı sertifikalarının onaylanması şart koşuluyor. 

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN