Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Scholz’dan ‘deprem’ açıklaması: Gerçek dost kötü günde belli olur

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler ile ilgili açıklama yapan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Türkiye ve Suriye’nin yanında olduklarını belirterek, “Gerçek dost kötü günde belli olur” dedi.

Scholz’dan ‘deprem’ açıklaması: Gerçek dost kötü günde belli olur

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Kahramanmaraş’ta meydana gelen, çevre illerde ve Suriye'de büyük yıkıma ve can kaybına yol açan depremler nedeniyle bir açıklamada bulundu. Deprem felaketinden ağır etkilenen Türkiye ve Suriye’yi yalnız bırakmayacaklarını dile getiren Scholz, ”Hayatını kaybedenlerin yakınları ve dostlarıyla yas tutuyoruz. Yaralıların acılarını paylaşıyoruz, onlara acil şifalar diliyoruz" dedi.

Scholz, ayrıca Türkçe olarak "Gerçek dost, kötü günde belli olur" dedi ve ekledi; “Almanya'da benzer bir şekilde, ‘gerçek dost, kendini zor günde belli eder’ denir. Biz gerçek dostuz. Dostunuz olarak acınızı paylaşıyoruz ve sizi zor gününüzde yalnız bırakmayacağız”

Almanya'da yaşayan başta Türkler olmak üzere insanların Türkiye'ye uzanan bir merhamet köprüsü oluşturduğunu belirten Başbakan Scholz, "İnsani açıdan birbirine bu kadar yakın olan ülkelerimiz arasında bir dayanışma köprüsü oluşturdunuz" dedi.

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN