Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

Scholz'dan Çin’e ‘damping ve aşırı üretim’ uyarısı

Resmi ziyaretler kapsamında Çin'e giden Başbakan Olaf Scholz, Pekin yönetimine, damping ve aşırı üretime karşı uyarılarda bulundu ve açık bir piyasa oluşturulması çağrısı yaptı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, resmi bir ziyaret kapsamında Çin'e giderek, elektrikli otomobil sektöründe adil rekabetin önemine dikkat çekti. Scholz, Pekin yönetimine, damping ve aşırı üretime karşı uyarılarda bulundu ve açık bir piyasa oluşturulması çağrısında bulundu.

Adil rekabet vurgusu

Başbakan Scholz, Çin otomobillerinin bir gün Almanya ve Avrupa pazarında yer alacağını belirterek, rekabetin adil olması gerektiğini vurguladı. Scholz, damping yapılmaması, aşırı üretimden kaçınılması ve telif haklarının ihlal edilmemesi gerektiğini ifade etti.

BMW Başkanı'ndan güven mesajı

BMW Başkanı Oliver Zipse ise, Çinli üreticilerden tehdit hissetmediklerini söyledi. Zipse, Avrupa'da dünyanın her yerinden üreticilerin bulunduğunu ve rekabette her zaman iyi performans gösterdiklerini belirtti. Ayrıca, korkuların abartılmaması gerektiğini ifade etti.

Bu açıklamalar, Almanya'nın, özellikle hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarında, Çin ile olan ticari ilişkilerinde adil şartların sağlanmasına verdiği önemi gösteriyor. Scholz'un ziyareti, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerde dengeli bir yaklaşımın sürdürülmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN