Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ekim 2023 Cuma

Scholz Hamas'ı hedef aldı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Federal Meclis'te İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar hakkında bir konuşma yaptı.

Scholz, bölgedeki herkesi İsrail'e karşı düşmanca eylemlerden kaçınmaya çağırdı. İsrail'e saldırmak affedilmez bir hata olur şeklinde net bir mesaj iletti.

Başbakan, Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi ile yakın temas halinde olduğunu, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini ve Katar Emiri'ni kabul edeceğini söyledi. Bu liderlerin arabulucu rolü üstlenebileceğini ifade etti. Şansölye, yardımcı olabilecek her türlü kanalı kullanmanın önemli olduğunu belirtti ve İsrail ile yakın işbirliği içinde bu çabaları sürdürdüklerini söyledi.

Scholz ayrıca Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Hamas'ın saldırılarını kınamadığı için eleştirdi ve bu nedenle Filistin ile yapılan kalkınma işbirliğini gözden geçireceklerini belirtti. İşbirliği projelerinin İsrail'in güvenliğine hizmet etmesi kriteriyle inceleneceğini açıkladı.

İran'a tepki

Scholz, İran'ın desteği olmadan Hamas'ın İsrail'e saldıramayacağını söyleyen, "İran'ın Hamas'ın bu alçakça saldırısına somut ve operasyonel destek verdiğine dair elimizde henüz somut bir kanıt bulunmamaktadır. Ancak İran rejimi ve bölgedeki diğer bazı hükümet yetkililerinden gelen sevinçli açıklamalar tiksindiricidir. Tahran'daki liderlik utanmadan gerçek yüzünü göstermektedir ve böylece Gazze'deki rolünü teyit etmektedir." dedi.

Almanya'daki Filistin'e destek eylemlerini hedef aldı

Almanya'da Hamas'ın saldırılarını kutlayanlara değinen Şansölye Scholz, şöyle konuştu:

Ülkemizde utanç verici başka görüntüler de vardı. Sokaklarımızda Hamas terörünü kutlayan kadın ve erkeklerin görüntüleri. İsrail'e, Yahudi dostlarımıza ve yurttaşlarımıza karşı duydukları nefreti serbest bırakıyorlardı. Bu alçaklıktır. İnsanlık dışıdır. Ülke olarak bağlı olduğumuz tüm değerlerle çelişmektedir.

Son olarak, Almanya'da yaşayan Yahudileri korumaya devam edeceklerini ve İsrail ile derin bir dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Geri Dön 13 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN