Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Scholz: Almanya, nükleer enerjiye geri dönmeyecek

Şansölye Olaf Scholz, Almanya'nın nükleer enerjiye geri dönmeyeceğini söyledi.

Scholz: Almanya, nükleer enerjiye geri dönmeyecek

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, nükleer enerjiye yönelik ülkesinin pozisyonunu net bir şekilde ifade ederek, Almanya'nın uzun inşaat süreleri ve yüksek maliyetler nedeniyle nükleer enerjiye geri dönüş yapmayacağını belirtti. Scholz, yeni bir nükleer santral inşası için karar alınsa bile, mevcut inşaat sürelerine göre santralin ancak 15 ila 20 yıl sonra faaliyete geçebileceğini ve bu süre zarfında Almanya'nın enerji sorunlarını zaten çözmesi gerektiğini vurguladı. Rüzgâr ve güneş enerjisi gibi alternatif kaynaklardan elde edilen enerjinin daha ekonomik olduğunu ve uranyum rezervlerinin kısıtlı olduğunu dile getirdi.

Bu açıklamanın ardından, ana muhalefet partisi CDU ve kardeş partisi CSU, nükleer santrallerin kullanımını destekleyen yeni parti programlarıyla ve iktidara gelmeleri hâlinde nükleer enerjiye geri döneceklerine dair taahhütlerde bulundu. CSU'nun Genel Başkanı Markus Söder, Scholz hükûmetinin kararını Yeşillerin "anlamsız ve ideolojik politikası" olarak nitelendirerek, bu yanlışı düzelteceklerini ifade etti.

Diğer taraftan, Yeşiller Partili Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck'in, Fransa'daki nükleer santrallerden enerji satın almak için ikili anlaşmalar yapması ve Almanya'nın kendi nükleer santrallerini kapatırken başka ülkelerden nükleer enerji ithal etmesi, muhalefet tarafından eleştirilmişti. Söder bu durumu 'tamamen yanlış ve saçma bir politika' olarak değerlendirdi.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN