Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Schaeuble'nin mezarına saygısızlık

Offenburg'da, geçen yıl hayatını kaybeden eski CDU Milletvekili ve Almanya Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble'nin mezarı, kimliği belirsiz kişiler tarafından kazıldı.

Polis, Waldbach mezarlığında belediye çalışanlarının sabah saatlerinde 1 metre 20 santimetre derinliğinde yeni kazılmış bir çukur tespit ettiğini açıkladı. Bu çukurun, 27 Aralık 2023'te 81 yaşında vefat eden Schaeuble'nin mezarında olduğu belirlendi. Ayrıca, çukuru kazanların Schaeuble'nin tabutuna ulaşamadığı ifade edildi.

Soruşturma, polisten devlet güvenlik servisine devredildi ve olayla ilgili bilgisi olanların polise başvurması istendi. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Wolfgang Schäuble'nin mezarına saygısızlık etmek iğrenç bir suçtur" dedi ve Schaeuble'yi "cumhuriyetin en önemli demokratlarından biri" olarak nitelendirdi. Schaeuble'nin "tüm hayatını ülkenin hizmetine adadığını" sözlerine ekledi.

Federal Meclis Başkanı Bärbel Bas (SPD) ise olay karşısında "derin şok ve üzüntü yaşadığını" belirtti ve "Wolfgang Schäuble'nin mezarına saygısızlık eden ve ölümünün huzur ve sükûnetini bozan insanların var olması dayanılmaz. Toplumun bazı kesimlerinin bu tür vahşet belirtileri göstermesi beni çok endişelendiriyor" dedi.

Alman Ceza Kanunu'na göre, ölünün huzurunu bozmak suçu 3 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılabiliyor.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN