Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

Savunmaya 20 milyar avro yatırım

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman ordusunun mühimmat ve cephane ihtiyacını karşılamak için 8 yıl içinde 20 milyar avro yatırım yapacaklarını açıkladı.

Savunmaya 20 milyar avro yatırım

Pistorius, Spiegel dergisine verdiği beyanatta, ordunun mühimmat teminini en yüksek önceliklerden biri olarak gördüklerini vurguladı. Silah sistemlerinin modern olmasına rağmen mühimmat eksikliği durumunda işe yaramaz hale geleceğini belirten Pistorius, 2031 yılına kadar 20 milyar avronun üzerinde bir yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti.

Özellikle basında yer alan haberlerde, Alman ordusunun gereken mermi sayısının 230 bin olduğu ancak mevcut durumda sadece 20 bin civarında olduğu ortaya çıkmıştı.

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ardından Almanya'nın Ukrayna'ya cephane gönderdiği biliniyor. Bu olay da Alman ordusunun mühimmat ve teçhizat eksiklikleriyle ilgili dikkatleri çekmişti.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN