Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Savunma Bakanı’na kendi partisinden tepki

SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius, Almanya'nın savaş tehdidi altında olduğunu ve ordunun savaşa hazır hâle getirilmesi gerektiğini söyledi. Kendi partisinden Pistorius'a tepki geldi.

Savunma Bakanı’na kendi partisinden tepki

Pistorius, Alman devlet televizyonu ZDF'te katıldığı programda, "Avrupa'da savaş tehdidi olduğu fikrine yeniden alışmamız gerekiyor. Almanya kendini savunabilmeli, bu hem Bundeswehr hem de toplum için geçerli. Savaşa hazır hâle gelmeliyiz." dedi. Bakan, yaklaşan tehlikeyi tekrar dile getirdi ve ordunun daha çok paraya ihtiyacı olduğunu yineledi. Pistorius, "Alman ordusu savaşa hazır konuma gelmeli. 2025 yılından sonra iktidarda hangi parti olursa olsun, Alman ordusuna yatırım kaçınılmaz olacak" dedi. Bundeswehr'in uzun süredir ihmal edildiğini söyleyen Bakan, "Üzgünüm, 30 yılda berbat olan ve tükenen her şey 19 ayda telafi edilemez" demişti.

Ancak SPD Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich, Savunma Bakanı'nın sözlerine mesafeli oldu. Stuttgarter Zeitung'a konuşan Mützenich, "savaşabilir ve savaşa hazır durumda olmak" ifadesini benimsemediğini söyledi. Bu gibi ifadelerin daha çok karmaşıklık yarattığını belirten Mützenich, "sosyal çatışmaları da körükleyebileceği" uyarısında bulundu. SPD Meclis Grubu Başkanı, "Federal Cumhuriyet'te haklı olarak her zaman savunma kapasitesinden bahsettik. Her şey bununla ilgili ve 100 milyar avroluk özel fonla bunu başarmak için çok şey yapıyoruz" dedi.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN