Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Savaş planı: Halk sığınak inşa edecek

Almanya'da 'savaş' sesleri kesilmiyor. Savunma Bakanlığının, olası bir savaş durumunda halktan 'evlerini sığınağa dönüştürmelerini' beklediği iddia edildi.

Bild gazetesinin Almanya Savunma Bakanlığı'ndan elde ettiği bir taslak belgeye dayanarak yayımladığı haberde; Avrupa'da büyük bir savaş durumunda Almanların evlerini bomba sığınaklarına dönüştürmelerinin beklendiği bildirildi.

Savunma Bakanlığı'na ait rapora göre, nisan ayına kadar tamamlanması planlanan gizli bir 'Operasyon Planı' üzerinde çalışılıyor. Raporda Almanya'nın, aktif bir cephe hattına sahip olmayan ancak silah ve teçhizatın teslimi açısından kritik bir 'geçiş ülkesi' olarak görüldüğü belirtiliyor. Askerlerin, önemli otoyolların, tren istasyonlarının ve limanların güvenliğini sağlamak üzere görevlendirileceği ifade ediliyor.

Ancak sivil savunma için sadece 579 işlevsel bomba sığınağının bulunduğu belirtilerek, vatandaşların kendi sığınaklarını, özellikle bodrum ve garaj gibi yerlerde kurmalarının öngörüldüğü kaydediliyor. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi başkanı Ralph Tiesler, yeni barınaklar inşa etmenin zaman kısıtlaması nedeniyle artık mümkün olmadığını belirtti. Almanya, Rusya-Ukrayna çatışmasından kaynaklanan tehditlere karşı ordusunu güçlendirmenin yollarını arıyor.

Pistorius "Savaşa hazır olmalıyız" demişti

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna'daki savaşın genişleyebileceği uyarısında bulunarak Almanya'nın savaşa hazır olması gerektiğini ifade etmişti. Pistorius, Alman vatandaşlığına sahip olmayan ancak Almanya'da ikamet edenlerin silahlı kuvvetlere katılmasına izin verilmesini önermişti. Alman bakan ayrıca güvenlik nedeniyle borç freninde reform yapılması gerektiğini savunuyor.

Rusya'ya karşı 300 bin kişilik NATO ordusu

Geçtiğimiz hafta basına sızan gizli ordu belgelerinden birinde, 2025 yılının yazında 30 bin Alman askerinin de katıldığı 300 bin kişilik bir NATO ordusunun, Rusya'yla çatışmaya girebileceği iddia edilmişti.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN