Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Sahte ihbarlardaki artış polisi harekete geçirdi

Berlin'de polise gelen sahte ihbarlar ciddi sorun yaratmaya başladı. Son olarak bir soygun ihbarı üzerine olay yerine intikal eden polis, ihbarın sahte olduğunu fark etti.

Berlin polisine yapılan bir soygun ihbarı hareketliliğe yol açtı; ancak olay yerine varıldığında herhangi bir soygunun gerçekleşmediği ve ihbarın sahte olduğu anlaşıldı. Son zamanlarda Almanya'da sahte çağrıların sayısında artış olduğu belirtiliyor. Popüler sohbet platformu Discord üzerinden gelen bu tür yanıltıcı çağrılar, polis güçlerini meşgul ediyor.

Reinickendorf ve Pankow bölgelerindeki 1. Polis Müdürlüğü’ne yapılan sahte çağrının ardından, olay yerine hızla intikal eden polis, durumun asılsız olduğunu tespit etti. Bu sahte ihbar, Discord üzerinde 100'den fazla katılımcının yer aldığı bir canlı yayın sırasında gerçekleştirildi. Şimdi, polis tarafından acil durum hattının kötüye kullanılması ve suç uydurma şüphesiyle 26 yaşındaki bir şüpheli soruşturuluyor.

Benzer sahte çağrıların diğer şehirlerdeki acil servisleri, klinikleri ve polis karakollarını da meşgul ettiği ve bu durumun Berlin polisi tarafından da teyit edildiği bildirildi.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN