Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Sağlık sigortası şirketlerinden uyarı: Katkı payları artabilir

Sağlık sigortası şirketleri, Almanya'daki sağlık sektöründe darboğaz yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada katkı paylarının yükselebileceği belirtildi.

Yasal sağlık sigortası şirketi DAK'ın Başkanı Andreas Storm, Augsburger Allgemeine'ye verdiği demeçte, krizin etkileriyle gelecek yıl katkı paylarını artırabileceklerini belirtti. Bu, yasal olarak belirlenen prim oranlarının yanı sıra ekstra katkı paylarının da yükseltilmesi anlamına gelir. Storm, hükûmetin hastaneleri enflasyon ve artan maliyetler karşısında yeterince desteklemediğini ve krizin yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini savundu.

AOK Başkanı: Hükûmet yeterli destek vermedi

Bu yıl için resmi olarak öngörülen ortalama ek katkı oranı yüzde 1.3'ten yüzde 1.6'ya yükselmişti. Ancak AOK Federal Yönetim Kurulu Başkanı Carola Reimann, hükûmetin koalisyon anlaşmasında taahhüt ettiği şekilde sağlık sigortası şirketlerine yeterli destek vermediğini ifade etti. Reimann, sosyal yardımlarla geçinenlerin sağlık hizmetlerinin finansmanı için ek fon ayrılması ve ilaçlardaki katma değer vergisinin düşürülmesi gibi konuların yıllardır masada durduğunu belirtti.

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN