Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Kasım 2023 Perşembe

Sağlık sigortası primleri yüzde 0,1 artacak

Almanya'da, 2024 yılında beklenen yaklaşık 17 milyar avroluk açığı kapatmak için yasal sağlık sigortası (GKV) katkı payları yüzde 0,1 oranında artırılacak.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sağlık sigortasına ortalama ek katkı payını gelecek yıl için 0,1 puan artırarak yüzde 1,7'ye çıkarılacağını duyurdu. Lauterbach, bu küçük artışı bir 'başarı' olarak değerlendirdi ve "Sağlık sigortasına katkı payları pek artmayacak. Bu da sosyal güvenlik sistemlerine olan güveni güçlendiriyor.” dedi.

Ancak belirtilen yüzde 1,7 oranı, yalnızca sağlık sigortası şirketlerinin tahmini mali ihtiyaçlarına göre hesaplanmış bir rakam. Her sağlık kasası, ek katkıyı artırıp artırmayacağına ve ne ölçüde artıracağına kendisi karar veriyor.

Şirket Sağlık Sigortaları Birliği (BKK - Dachverbands der Betriebskrankenkassen) Yönetim Kurulu Üyesi Anne Klemm, Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, "Bireysel sağlık sigortası şirketlerinin katkı paylarını artırmak zorunda kalacağı olasılığını göz ardı etmiyoruz" dedi. Alman İşverenler Sendikası (BDA) Genel Müdürü Steffen Kampeter, artan sosyal güvenlik primlerini eleştirdi.

Geri Dön 02 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN