Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Polis Sendikası: Mülteci akını nedeniyle büyük baskı altındayız

Polis Sendikası’nın verilerine göre; sınırda, yılın ilk çeyreğinde 19 bin 627 düzensiz göçmen yakalandı. Alman Polis Sendikası (DPolG), mülteci akını nedeniyle büyük bir baskı altında olduklarını açıkladı.

Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre 6 bin 669 kişi daha fazla. DPolG Başkanı Heiko Teggatz, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Şu anki durumda tek çözüm, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İsviçre ve Fransa sınırlarında geniş kapsamlı sınır kontrolü uygulanmasıdır” ifadelerini kullandı.

"Avrupa serbest dolaşım hakkını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya"

Teggatz, AB ülkelerinin sorumluluklarını yerine getirip Avrupa’nın dış sınırlarını koruyana kadar kontrollerin devam etmesi gerektiğini belirtti. Sendika başkanı, “Sınırları kontrolsüz geçen veya insanları geri kabul etmeyen herkes, Avrupa’da serbest dolaşım hakkını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya” dedi.

Düzensiz göç ne demek?

Bir ülkeye yasal olmayan yollarla girmek, bir ülkede yasal olmayan şekilde bulunmak veya yasal olarak girdikten sonra yasal süreyi aşmak anlamına gelir. Düzensiz göç hedef, transit ve kaynak ülkeler için farklı şekillerde ele alınması gereken bir konudur.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN