Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Pistorius topu bir askere attı: Kişisel hatası

Savunma Bakanı Boris Pistorius, üst düzey görüşmelerin sızdırılmasının bir askerin 'kişisel kullanım hatasından' kaynaklandığını iddia etti.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman Hava Kuvvetleri subaylarının Ukrayna'ya destek konusu üzerine gerçekleştirdiği ve Rusya'da yayımlanan telekonferans görüşmesinin sızdırılmasının, Singapur'da bir askerin "kişisel kullanım hatasından" kaynaklandığını açıkladı.

Araştırmalara göre, Alman iletişim sistemlerinin güvende olduğu ve sızıntının WebEx platformunun özel bir sürümünün yanlış kullanılmasından kaynaklandığı tespit edildi. Pistorius, bu platformun yalnızca özel kullanım için onaylandığını ve yurt dışı sunucuları kullanılmadığını ifade etti. Sızıntının "bireysel kullanım hatasından" kaynaklandığını belirten Pistorius, Singapur'daki bir katılımcının veri akışı nedeniyle yaşandığını açıkladı.

Bu olayın ardından ilgili askerler hakkında ön inceleme başlatıldığını, ancak şu an itibarıyla bir disiplin soruşturmasının yürütülmediğini vurguladı. Pistorius, en iyi subaylarının Putin'in oyunlarına feda edilmeyeceğini söyleyerek, bu durumun katılımcılar için bir sonucu olmayacağını belirtti. Singapur'da düzenlenen bir havacılık endüstrisi ticaret fuarı sırasında gerçekleşen bu sızıntının, Rus gizli servisleri için "rastgele bir başarı" olarak değerlendirildiğini ifade etti.

Ne olmuştu?

Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Alman subaylarının 30 dakikalık ses kaydını yayımlamıştı.

Ses kaydında üst düzey Alman Hava Kuvvetleri mensupları, siyasi bir karar alınması durumunda, Taurus füzelerinin ne şekilde gönderilebileceğini, bunların Ukrayna tarafından Almanya'nın istihbarat ve teknik desteği olmadan kullanılıp kullanılamayacağını tartışıyorlardı.

Kayıtta ayrıca Taurus füzelerinin Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım Yarımadası'na inşa ettiği Kırım Köprüsü'nü teknik olarak imha edip edemeyeceği tartışması da yer alıyordu.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN