Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Parkta yarı çıplak oturan kadına tazminat ödenecek

Berlin'deki bir oyun parkında üstü çıplak olarak oturan ve yetkililer tarafından uyarılan kadın, açtığı davayı kazandı. Kadına 750 avro tazminat ödenecek.

Berlin'deki bir su oyun parkında, yarı çıplak oturması nedeniyle yetkililer tarafından uyarı alan ve bu durumu ayrımcılık olarak değerlendirerek şikâyetçi olan bir kadın, 2,5 yıl süren hukuki sürecin ardından 750 avro tazminat kazandı. Kadın, Ayrımcılıkla Mücadele Yasası kapsamında Berlin eyaletinden 10 bin avro tazminat talep etmişti.

Ne olmuştu?

Olay, su oyun parkını ziyaret ederken üstsüz oturan kadının, bir şikâyet üzerine güvenlik görevlileri tarafından göğüslerini örtmesi veya alanı terk etmesi istenmesiyle başladı. Kadın bu talebe itiraz etti ve sonrasında polis olay yerine geldi. Kadın, parktan ayrılmak zorunda kaldı ve daha sonra Ayrımcılıkla Mücadele Dairesine başvurarak şikâyetini iletti.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN