Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Otomobil sayısı 50 milyona dayandı

Almanya'da elektrikli arabalara ilgi devam ederken, 2023 yılında trafikte kayıtlı araba sayısının yüzde 0,6 artarak 49,1 milyona ulaştığı görüldü. 

Otomobil sayısı 50 milyona dayandı

Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu (KBA) verilerine göre, fosil yakıtlı motorlu araçlar hala çoğunlukta olmakla birlikte, elektrikli ve hibrid araçların popülerliği artış gösteriyor. Dizel araç sayısında yüzde 2, benzinli araçlarda ise yüzde 1,1 azalma yaşanırken, tamamen elektrikli otomobillerin sayısı önceki yıla kıyasla yüzde 39,1 artarak 1,4 milyona çıktı. Hibrit otomobillerin sayısı da yüzde 24,5 artışla 2,9 milyona ulaştı.

Avrupa'da elektrikli araç kayıtları konusunda Almanya yüzde 10,9 ile orta sıralarda yer alırken, Danimarka ve İsveç sırasıyla yüzde 35 ve yüzde 29'luk pazar payları ile lider konumda. Alman hükûmeti, 2030 yılına kadar ülkede en az 15 milyon tamamen elektrikli otomobilin trafikte olmasını ve bu sayede 2020 yılına kıyasla sera gazı emisyonlarında yaklaşık yüzde 40 azalma sağlamayı hedefliyor. Elektromobilitenin yaygınlaşması, Almanya'nın iklim hedeflerine ulaşma stratejisinin önemli bir parçası olarak kabul ediliyor. e-Arabalara sağlanan çevre destek finansmanı Aralık 2023'te sona ererken, Federal Ekonomi Bakanlığı iki milyondan fazla araç için yaklaşık 10 milyar avro destek onayladığını belirtti.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN