Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2023 Cuma

Olaf Scholz 850 bin kilometre yol yaptı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Aralık 2021'den bu yana görevde olduğu süre boyunca makam aracıyla 850 bin kilometre yol kat etti. 

Bu mesafe, Dünya ile Ay arasındaki mesafenin 2,2 katına denk geliyor. Federal İçişleri Bakanlığı, AfD'nin soru önergesine yanıt olarak, tüm bakanların makam araçlarını ne kadar kullandığını açıkladı. Scholz, zırhlı bir 'Mercedes S-Class' araç kullanıyor.

Kilometre açısından bakıldığında, Başbakan Scholz'u Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock (Audi A8 hibrit) takip ediyor. Baerbock, diplomatik görevleri gereği Almanya içinde daha fazla seyahat ediyor.

SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil (Mercedes-Benz S 580) 128 bin 800 km yol kat etti, bu da yaklaşık 7 kez Kuzey Kutbu'ndan Güney Kutbu'na gitmek anlamına geliyor.

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing (FDP) ise 100 bin 100 kilometre yol yaparken, Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck sadece 52 bin 400 kilometre yol katetti.

Geri Dön 25 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN