Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Oktoberfest'e 'uyuşturucu' yakıştırmasına tepki

Münih Belediye Başkan Yardımcısı Dominik Krause, Oktoberfest için ‘dünyanın en büyük açık hava uyuşturucu alanı’ yakıştırmasını yaptı. Krause'ye tepki gecikmedi.

Esrarın yasallaşmasıyla ilgili konuşan Krause, “Dünyanın en büyük açık uyuşturucu sahnesine, yani Oktoberfest’e sahip bir şehirde yaşıyorsanız, yasalaştırma konusunda da aynı derecede net olmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Alkollü içkilerin de esrar kadar uyuşturucu olduğunu savunan Krause’ye göre içki, toplumsal olarak kabul edilen bir uyuşturucu. Krause, “Esrara karşı Almanya'da çifte standart uygulanıyor” dedi.

Oktoberfest’e katılan işletmelerin sözcüsü Christian Schottenhamel, ziyaretçiler arasında çok sayıda çocuklu ailenin de bulunduğunu söyleyerek “Burada verilmek istenen mesaj, Oktoberfest'te büyük miktarda uyuşturucu tüketildiği… Bu yanlış ve Münih sakinlerine hakaret” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN