Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Öğrencilere yardımda soru işaretleri

Öğrencilere verilmesi planlanan 200 avroluk eneri yardımının ulaştırılması yerel yönetimlere bırakıldı. Eyalet eğitim bakanları “Tasarı iyi niyetli ancak yetersiz” eleştirisinde bulundu.

Federal hükûmet, üniversite öğrencilerine gelecek yılın başında 200 avroluk enerji yardımı verileceğini açıklamıştı. Eyaletlerle yapılan görüşmelerde yardımların ulaştırılması yerel yönetimlere bırakıldı. Alman Basın Ajansı’nın haberine göre, eyaletlerin eğitim bakanları, kararı, Eğitim Bakanı Bettine Stark- Watzinger’e yazdıkları bir mektupta sert eleştirdi. Mektupta şöyle denildi:

Yasa tasarısı, iyi niyetli ancak yetersiz hazırlanmış. Bir an önce yeniden düzenlenmeli. Öğrencilerin verilerini online bir platformda toplamak, veri gizliliği ve yasal kuralları da düşünürsek aylar sürebilir.

Ayrıca yasa tasarısındaki eyaletlere yapılacak geri ödeme süreci de eleştirildi. Açıklamada, “Eyaletler yaptıkları harcama sonrasında federal hükümetten ödenek alabilecek. Bu mali açıdan ağır bir süreç olabilir. Federal hazine görevi devralmalı” denildi. 

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN