Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2023 Cuma

Öğrenciler için hayat zorlaştı

Alman Öğrenci Birliği tarafından yapılan bir ankete göre; Almanya’daki öğrencilerin yüzde 37’si ayda 800 avrodan, yüzde 11’i ise 400 avrodan bile daha az para ile ay sonunu getirmek zorunda. 

Öğrenci Birliği Başkanı Matthias Anbühl, "Almanya’daki öğrencilerin yalnızca dörtte birinin eline ayda 1.300 avrodan fazla para geçiyor ve bu kesim yoksulluk riski altında sayılmıyor. Ancak diğerleri ile aralarındaki makas çok açık" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler için en büyük gider kalemi ise kira. 2021’de aylık ortalama kira gideri 410 avroydu. Ancak, Anbühl, bu verilerin enflasyon yükselmeye başlamadan önce toplandığına dikkat çekti. Öğrenci Birliği Başkanı, son iki yıldır da enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle, öğrenciler için yaşam standartlarının düştüğünü söyledi.

Geri Dön 26 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN