Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Aralık 2023 Salı

Ofis çalışanlarının Noel stresi

Yapılan son anket, ofis çalışanlarının işverenler tarafından sürekli ulaşılabilir olmasından şikâyetçi olduğunu ve Noel'e bu nedenle stresli girdiklerini ortaya koydu.

Almanya'da YouGov araştırma şirketinin yaptığı bir ankete göre, ofis çalışanları işverenler tarafından sürekli ulaşılabilir olmaktan şikayâtçi. Ankette, Almanya'daki ofis çalışanlarının üçte birinin Noel dönemine stresli bir şekilde girdikleri ortaya çıktı.

Sürekli hazır olma beklentisi ve tükenmişlik endişesi

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 34'ü sürekli işe hazır olma beklentisi nedeniyle tatil sırasında stresli veya baskı altında hissettiklerini belirtti. Bu durum, yüzde 32'sinin tükenmişlik (burn-out) konusunda endişe duymasına neden oluyor.

Çalışma saatleri dışında ulaşılabilir olma hâli

Ankete katılanların genel olarak yüzde 48'i, tatil dönemlerinin yanı sıra normal çalışma saatleri dışında da kendilerine ulaşılabileceğini ifade etti. Bunun yanı sıra, yüzde 38'lik bir grup ise bir yıl önceki tatil sezonunda meslektaşlarının kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi. 

Geri Dön 19 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN