Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ekim 2023 Cumartesi

NRW okullar için 3 bin 400 VR gözlük alacak

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, dijitalleşme programı kapsamında, okullarda kullanılacak 3 bin 400 adet sanal gerçeklik (VR) gözlüğü satın almayı planlıyor.

CDU'lu Eğitim Bakanı Dorothee Feller, dijitalleşmenin, dersleri yaratıcı bir şekilde tasarlama fırsatları sunduğunu belirtti. VR gözlüklerin sınıflara gelişinin, eğitim içeriğini daha anlaşılır ve açık hâle getirebileceğini söyledi. Aynı zamanda, öğretmenlere ve öğrencilere bu teknolojiyi sunmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Eğitim Bakanlığı Sözcüsü ise bu gözlüklerle öğretmenlerin, örneğin Orta Çağ'dan kalma bir pazar meydanında sanal bir yürüyüş veya tropik yağmur ormanlarında bir gezi gibi, öğretim içeriğini öğrencilere daha yakın ve somut bir şekilde sunabileceğini belirtti.

Geri Dön 21 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN