Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Münih'te asgari ücret 16 avro oluyor

SPD/Volt Meclis Grubu, Münih'te belediye çalışanları için asgari ücretin saatlik 16 avroya yükseltilmesini önerdi. Önerinin kabul edilmesi bekleniyor.

Almanya'nın en büyük üçüncü şehri ve Bavyera Eyaleti'nin başkenti Münih'te belediyeye iş yapan çalışanlara asgari saat ücretinin 12 avrodan 16 avroya yükseltilmesi önerildi.

SPD/Volt Meclis Grubu'nun Belediye Meclisi'ne sunacağı teklife göre, belediyeden ihale alacak olan firmaların işçilerine en az 16 avro asgari ücret ödemesi zorunlu olacak. 16 avroyu ödeyen şirketler sertifikalandırılacak. Bu da birçok şirketin acilen ihtiyaç duydukları vasıflı işçilere ulaşmasını kolaylaştıracak.

Yeşiller'in de desteklediği önerinin, 19 Temmuz'da (yarın) Belediye Meclisi'nde (Stadtrat) çoğunluk oyu ile kabul edilmesi bekleniyor.

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN